Lejlighed i Torrevieja, Costa Blanca Syd, 1 soveværelse €207,000

Area video
Områder

Lignende ejendomme

Lejlighed i Torrevieja

  • €287,000
  • Nybyggeri
  • 2 badeværelser
  • 2 soveværelser
  • Størrelse: 63 m2
  • Fællespool
  • Tæt ved stranden
  • Tæt på butikker

Penthouse lejlighet i Torrevieja

  • €538,000
  • Nybyggeri
  • 2 badeværelser
  • 2 soveværelser
  • Størrelse: 62 m2
  • Fællespool
  • Tæt ved stranden
  • Tæt på butikker

Moderne boligkompleks med 16 stilfulde lejligheder, beliggende kun 250 meter fra Playa del Cura-stranden i Torrevieja.

Projektet består af et udvalg af 1- og 2-værelses boliger med 1 eller 2 badeværelser og forskellige planløsninger, der passer til enhver livsstil. Boligerne er kendetegnet ved lyse, åbne rum, elegante materialer og høj byggekvalitet. Lejlighederne i stueetagen samt standardlejlighederne har private terrasser, der er ideelle til afslapning udendørs, mens penthouselejlighederne byder på rummelige private solariums – perfekte til solbadning, hyggelige middage eller til at nyde de smukke middelhavssolnedgange.

Beboerne har adgang til et imponerende fælles tagområde med swimmingpool, solområder med liggestole og smukt anlagte grønne zoner. Et fredeligt fristed skabt til afslapning om sommeren med fokus på komfort og socialt samvær.

Dette projekt forener komfort, design og beliggenhed på bedste vis. Beliggende på Ramón Gallud-gaden, en af Torreviejas hovedårer, har Antonella Beach nem adgang til alle faciliteter såsom butikker, restauranter, fritidstilbud og offentlig transport. Playa del Cura-stranden ligger kun få minutters gang væk og er en af de mest populære strande på Costa Blanca, hvilket gør dette boligkompleks til ægte middelhavsluksus.

Torrevieja er en af de mest eftertragtede destinationer på Costa Blanca og er kendt for sine krystalklare strande, behagelige klima året rundt og den livlige atmosfære ved havet. At bo her betyder daglige gåture langs strandpromenaden, middag på restauranter ved havet og at leve den autentiske middelhavslivsstil. Alicante-Elche Lufthavn ligger ca. 45 km væk.

Gem
NybyggeriLejlighed
Pris fra: €207,000Størrelse: 34 m2
Antonella BeachSoveværelser: 1
Badeværelser: 1Terrasse: 4 m2
Elevator: JaKælder: Nej
Air condition: JaHårde hvidevarer: Nej
Veranda: NejFællespool
Tæt ved strandenTæt på butikker
Energi certifikatSe PDF præsentation af ejendommen
Udfyld formen nedenunder for at sende dit spørgsmål på email

Tilmeld dig vores ugentlige nyhedsbrev for at modtage de seneste nyheder om ejendomme, områder og for at modtage eksklusive tilbud. Se vores privatlivspolitik; Du kan naturligvis afmelde når som helst.

Indholdet af informationerne på denne hjemmeside er leveret af byggefirmaerne. Som køber kan du modtage alle detaljerne, som anført i regulativ nr. RD 515/89, ved personlig henvendelse til byggefirmaernes kontorer.