Villa i Pilar de la Horadada, Costa Blanca Syd, 3 soveværelser €600,000
Aires del Mediterraneo III er et luksus kompleks af moderne villaer med privat pool i den traditionelle spanske landsby Pilar de la Horadada, en af de bedste beliggenheder på Costa Blanca.
Ejendommene omfatter 3 soveværelser med dobbeltsenge (to med indbyggede skabe og separat påklædningsværelse til master soveværelset), 2 badeværelser (på en-suite), et gæstetoilet, separat moderne køkken og rummelig stue/spisestue i åbent plan med direkte adgang til en stor privat terrasse. Der er en rummelig tagterrasse, underjordisk privat garage med direkte adgang til din ejendom, terrasser og privat swimmingpool med vandfald.
Pilar de la Horadada har alle tænkelige faciliteter, du har brug for på daglig basis, lige fra supermarkeder, butikker, banker, lægecenter samt adskillige barer og restauranter. Området drager også fordel af at have nogle af de bedste fritidsfaciliteter med sit eget sportscenter og den lokale golfbane "Lo Romero". De berømte strande og lystbådehavnen i Torre de la Horadada er tæt på at give dig den ideelle mulighed for at slappe af og se på det krystalblå vand i Middelhavet. Faktisk, uanset om du søger efter en ejendom til ferie eller permanent brug, er denne placering ideel til begge dele.
Pilar de la Horadada ligger tæt på mange sandstrande, herunder Mil Palmeras, El Conde, Jesuitas, El Puerto, Higuericas og Las Villas, som alle er blevet tildelt det prestigefyldte Blå Flag givet af Association of Consumer and Environmental Education (ADEAC), opnået af miljøkvaliteten af sit havvand. Bebyggelsen er 18 km til Torrevieja og 70 km til Alicante.
Nybyggeri | Villa |
Pris fra: €600,000 | Størrelse: 169 m2 |
Aires del Mediterraneo III | Soveværelser: 3 |
Badeværelser: 2+ 1 | Terrasse: 25 m2 |
Tagterrasse: 29 m2 | Elevator: Nej |
Land: 195 m2 | Kælder: Ja |
Air condition: Klargjort til installation | Hårde hvidevarer: Nej |
Garage: Underjordisk parkingsplads | Veranda: Nej |
Egen pool | Tæt på butikker |
Energi certifikat | Se PDF præsentation af ejendommen |