Villa i Los Alcazares, Costa Cálida, 3 soveværelser €459,900
Lignende ejendomme
Boligen har en fantastisk 18-hullers golfbane, Serena Golf, en driving range og klubhus.
Villaer beliggende i Los Alcazares med 3 soveværelser og 2 badeværelser, privat swimmingpool og parkeringsplads på egen grund.
Boligen består af fritliggende og semi-fritliggende villaer i Ibiza-stil (valg mellem to modeller) på selvstændige grunde med terrasse.
Mykonos-modellen er en villa i to plan, i husets stueetage er der en rummelig stue med køkken og spiseplads i lyst, åbent plan. På denne etage er der også et soveværelse og et badeværelse. Det store soveværelse har skydedøre ud til poolen. På første sal finder man yderligere to soveværelser og et badeværelse samt en rummelig terrasse med sol hele dagen.
Santorini-modellen er en et-plans villa med stor stue, åbent køkken fuldt møbleret og tre soveværelser, hvoraf det ene er en suite, med yderligere to badeværelser og et vaskerum.
Desuden byder dette projekt på pre-aircondition, indbyggede skabe, anlagt have osv... Alle huse er omhyggeligt designet med kvalitetsmaterialer for at imødekomme behovene hos de mest krævende kunder.
Bebyggelsen har en fantastisk 18-hullers golfbane, Serena Golf, en driving range og klubhus i nærheden, hvor du kan nyde en dejlig middag med udsigt over havet.
Der er et omfattende netværk af cykelstier, der vil erstatte bilen som transportmiddel, der gør området fri for støj og dampe.
I byen Los Alcazares kan du finde alle de tjenester, du kan få brug for, kommercielle og sportscentre, restauranter og så videre. Los Alcazares har en fantastisk kystlinje med over 7 kilometer sandstrande, som giver direkte adgang til det varme vand i Mar Menor. Parallelt med disse strande og langs hele byen er den ekstremt lange promenade, som er fantastisk til at gå og cykle i de roligere vintermåneder. Gademarkedet afholdes hver tirsdag morgen i Los Alcazares, og hvis du savner det, er der også et i Los Narejos en lørdag formiddag. Hvis det ikke er nok, er der altid de to golfbaner La Serena og Roda Golf.
Nybyggeri | Villa |
Pris fra: €459,900 | Størrelse: 115 m2 |
Mykonos & Santorini - La Serena | Soveværelser: 3 |
Badeværelser: 2 | Terrasse: 22 m2 |
Elevator: Nej | Land: 217 m2 |
Kælder: Nej | Air condition: Klargjort til installation |
Hårde hvidevarer: Nej | Garage: Egen parkering |
Veranda: Nej | Egen pool |
Tæt ved stranden | Tæt på butikker |
Tæt på golfbane | Energi certifikat |
Se PDF præsentation af ejendommen |