Villa i San Pedro del Pinatar, Costa Cálida, 3 soveværelser €569,950
Ny fantastisk villa i et smukt boligområde i San Pedro del Pinatar.
Ejendommen i to etager består af 3 soveværelser med dobbeltsenge (de to soveværelser på første sal med adgang til en stor privat terrasse, alle med indbyggede skabe), 3 badeværelser (alle en-suite), separat toilet, fuldt udstyret moderne køkken ( inklusiv kogeplader, ovn og emhætte), garderobe, bryggers og rummelig stue/spisestue i åbent plan, hvilket fører til en skøn have med delvist flisebelagt/delvis græsareal med privat pool og parkering udenfor gaden.
San Pedro del Pinatar er en dejlig spansk by ved bredden af Mar Menor, omgivet af flere golfbaner og tæt på strandene i Mar Menor, berømt for sit terapeutiske varme vand, perfekt til børn og vandsport entusiaster.
De lokale golfbaner ligger kun 15 minutter væk i bil. Byen har mange faciliteter såsom barer, restauranter og shopping område, ideelt beliggende tæt på stranden og byens centrum. Middelhavet og Salinas naturreservat er også 5 minutter væk, Murcia lufthavn er 30 minutter og Alicante er knap en times kørsel væk.
Nybyggeri | Villa |
Pris fra: €569,950 | Størrelse: 122 m2 |
Villa Cristina | Soveværelser: 3 |
Badeværelser: 3+ 1 | Terrasse: 21 m2 |
Have: 189 m2 | Elevator: Nej |
Land: 305 m2 | Kælder: Nej |
Air condition: Ja | Hårde hvidevarer: Ja |
Garage: Egen parkering | Veranda: 4 m2 |
Egen pool | Tæt på butikker |
Energi vurdering: B | Se PDF præsentation af ejendommen |