Villa i Torre de la Horadada, Costa Blanca Syd, 3 soveværelser €647,000
300 meters gang fra stranden.
Ottawa Villas er et nyt feriested med kun 4 nye villaer i Torre de la Horadada, kun 300 meters gang fra stranden.
Disse villaer indeholder 3 soveværelser og 3 badeværelser. Villaerne er bygget i to etager med tagterrasse.
I stueetagen finder du 1 soveværelse, 1 badeværelse, køkken med køkkenø samt stue/spisestue.
På 1. sal finder du yderligere 2 soveværelser og 2 badeværelser, hvoraf det ene er en-suite. I alle villaerne har master bedroom samt en terrasse på samme etage. I nogle af villaerne har også det 3. soveværelse en terrasse.
På toppen af villaerne finder du din rummelige 50m2 tagterrasse med havudsigt.
Fra stuen er der udgang til en dejlige have med privat swimmingpool. Resten af arealet er dækket af kunstgræs samt parkering til bilen.
Beliggende i et fantastisk område i Torre de la Horadada, kun 300 meter fra Jesuitas strande og 200 meter fra shoppingcentret '' Plaza Nueva ''.
Torre de la Horadada er en by, der ligger ved havet, en kystby i udvikling takket være turismen. Her finder man alle tjenester, barer, restauranter, marina, lægecenter, apotek og indkøbscenter. Torre de la Horadada har flere strande, der har et blåt flag “Calas de Rocamar, Jesuitas Beach, Conde Beach, Las Villas Beach eller Las Higuericas Beach”. Når man besøger de tre pladser Pueblo Latino, Plaza og Plaza Nueva fornemmer man du typisk spansk atmosfære hvor du kan smage de traditionelle spanske tapas retter.
Indflytningsklar | Villa |
Pris: €647,000 | Størrelse: 198 m2 |
0 | Soveværelser: 3 |
Badeværelser: 3 | Terrasse: 16 m2 |
Terrasse (2): 4 m2 | Tagterrasse: 56 m2 |
Elevator: Nej | Land: 208 m2 |
Kælder: Nej | Air condition: Ja |
Garage: Egen parkering | Veranda: Nej |
Egen pool | Tæt ved stranden |
Tæt på butikker | Møbleret |
Havudsigt | Energi certifikat |
Se PDF præsentation af ejendommen |