Maisonette i Orihuela Costa, Costa Blanca Syd, 3 soveværelser €370,000
Skønne lejligheder i Punta Prima.
Residential Innova Beach er en helt ny udvikling af luksuriøse lejligheder beliggende i Punta Prima.
Etagelejlighederne er fordelt i tre blokke. Ejendommene i stueetagen byder på 3 soveværelser med store haver, mens lejlighederne på øverste etage har 2 soveværelser, solrige altaner og store tagterrasser med en fantastisk udsigt over området.
Alle 3 værelses lejlighederne har stue og køkken i et åbent plan, køkkenet kommer med hvidevarer, bryggers/vaskerum, rummelige soveværelser alle med indbyggede skabe, 2 badeværelse.
Lejlighederne med 2 soveværelser er beliggende på øverste etage, de består af en stue med terrassedøre som fører ud til den rummelige terrassen, et moderne køkken i et åbent plan, bryggers/vaskerum, spiseplads, 1 master soveværelse med indbyggede skabe og en-suite, 1 yderligere soveværelse med dobbeltseng og 1 gæstebadeværelse. Trappen fra terrassen fører op til det private tagterrasse, hvor du kan nyde solen hele dagen.
Dette eksklusive projekt har et fantastisk grønt område med anlagte have, med tilhørende swimmingpool, udendørs fitnesscenter, legeplads, jacuzzi og børnepool, kun for beboere.
Hver bolig er bygget efter de højeste standarder og inkludereret i prisen er: et moderne køkken med monterede hvidevarer, LED-belysning, forudinstallation af ventileret aircondition og der er også en lukket underjordisk parkeringsplads.
Punta Prima er et modent boligområde og ligger kun en kort gåtur fra Punta Marinas kommercielle centrum, hvor du vil finde adskillige butikker, barer og restauranter. I området finder du yderlige en bred vifte af gode restauranter, caféer, supermarkeder, apoteker og alle de faciliteter du måtte have brug for. Inden for en kort køretur kan du nå centrum af Torrevieja og de dejlige strande, samt de populære strande ved Orihuela Costa. Der er også en fantastisk promenade, flere golfbaner i nærheden, herunder Villamartin, Las Ramblas, Campoamor og det prisvindende golf resort Las Colinas Golf samt La Zenia Boulevard et af europas største shoppingcentre.
Indflytningsklar | Maisonette |
Pris: €370,000 | Størrelse: 83 m2 |
0 | Soveværelser: 3 |
Badeværelser: 2 | Terrasse: 18 m2 |
Have: 74 m2 | Kælder: Nej |
Air condition: Klargjort til installation | Garage: Underjordisk parkingsplads |
Veranda: Nej | Fællespool |
Tæt på butikker | Energi certifikat |
Se PDF præsentation af ejendommen |